Obrázky

Naše destinace

Na území České Republiky probíhají naše sportovní kurzy pro střední školy, víkendové wakeboardové campy nebo třeba náš zážitkový festival JustLife 2015.

Česká Republika

Krkonoše

Naší srdcovkou je Špindlerův Mlýn, ale využíváme specifických vlastností všech horských středisek. V Krkonoších se odehrávají lyžařské a cyklistické kurzy, které organizujeme pro střední školy i veřejnost. Krkonoše jsou díky své specifické krajině ideálním místem pro letní i zimní vyžití v ČR.

Broumovsko

Kraj plný chráněných pískovcových skalních měst s neopakovatelnou atmosférou. Zdejší lokality pro skalní lezení jsou vyhlášené a lezeckou veřejností považované za jedny z nejkrásnějších a zároveň nejtěžších, jaké lze v Evropě najít. Těžko si lze představit lepší místa pro školní horolezecké kurzy než jsou Adršpašské skály nebo Ostaš.

Třeboutice

V této části středočeského města Litoměřice má základnu naše partnerská společnost WAKE&FUN. Na klidné hladině řeky Labe, daleko od městkého ruchu, se můžete naučit základy wakeboardingu, surfování nebo jen vyzkoušet pohodové paddleboardy.

Předměřice nad Labem

Předměřický rybník je krásné místo na dosah od Hradce Králové a kolem rybníka se nachází areál Hawaii baru. Zde letos už podruhé najde své zázemí náš zážitkový festival JustLife 2015. Areál nabízí kromě vyžití pro veškeré vodní sporty, které si umíte představit, také kurt na beach volejbal, paintbalové hřiště nebo lesík ideální pro natažení slacklajny.

Evropa

Rakousko – Kaunertal

Kaunertal je nejmladší rakouský ledovec a zároveň i malebná vesnice v údolí pod ním. Jeho umístění v Tyrolských Alpách nedaleko Innsbrucku znamená snadnou dostupnost z České Republiky a nadmořská výška kolem 3000 m.n.m. zaručuje dostatek sněhu od října do června. 35 km sjezdovek uspokojí potřeby každého, kdo hledá místo pro svojí dovolenou v Alpách a nezměrné pláně všude okolo přímo vybízejí k freeridu v čerstvém prašanu.

Kaunertal však není pouze zimní destinací. Díky “Kaunertaler gletscherstraße” – 21 km dlouhé příjezdové cestě plné zatáček a s minimálním provozem – je také ideálním místem pro longboardisty. Terén se mění za každou zatáčkou a kvalitní asfalt v kombinaci s délkou úseku zaručuje svezení, o jakém si v ČR můžeme nechat jen zdát.

Salza

Štýrská řeka Salza je často přezdívána “řeka učitelka”, protože svou náročností patří mezi nejmírnější divokou vodu, kterou lze v Evropě najít. Na jejím splavném toku dlouhém přibližně 80 km můžeme najít všechno od zábavných peřejí přes klidné, průzračně modré zátočiny až po opravdu náročnou soutěsku s množstvím vodopádů a přírodních schodů. Řeka Salza protéká horským údolím a je vodáky považovaná za nejhezčí snadno dostupnou řeku blízko od českých hranic.

Leogang

Horské středisko Leogang je kromě zimních aktivit známé svým vyhlášeným bikeparkem, který patří k nejnavštěvovanějším v Evropě. Bikepark je kvalitně vybavený, udržovaný a svojí kvalitou opravdu patří ke špičce. Pro jezdce je k dispozici 10 trailů o celkové délce více než 25 km.Mimo toho se dá v okolí podnikat spousta treků nebo cyklovýletů, přírodní podmínky jsou tu opravdu velkorysé.

Chorvatsko, Starigrad – Paklenica

Městečko Starigrad leží přímo na břehu Jaderského moře a za zády má národní park Veliká Paklenica. Ten se nachází v majestátním podkovovitém údolí s nádhernou přírodou, množstvím potoků a hlavně neuvěřitelným množstvím vápencových skal vhodných pro skalní lezení na jakékoliv úrovni. Místní skály jsou chytovaté a nabízí opravdový ráj pro horolezce s více než 300 odjištěnými cestami a výborným zázemím.

Itálie

Dolomity – Gruppo di Sorapiss

Masivy Alp z ostrého dolomitského vápence jsou pověstné svými dechberoucími výhledy, stejně jako krásnými, dobře zajištěnými via ferratami. Kolmé skalní stěny tu ční vysoko nad okolní terén který prudce spadá do hluboko vytvarovaných údolí plných ledovcových jezer. Lze zde najít skoro všechny typy terénu – od horských luk po skalní masivy s ledovci.

Julské Alpy – Montasio

Hřeben julských Alp se táhne ze severní Itálie až do Slovinska, je z jiného typu vápence a díky tomu je i charakter krajiny rozdílný. Hory na italské straně Julských Alp jsou zpravidla méně kompaktní, a více hornaté než klasické skalní masivy Dolomit. Také kameny samy o sobě jsou méně ostré, jakoby oblejší a příjemnější na lezení. Přímo pod Montasiem se nachází náhorní plošina Braca, kde italové chovají spoustu skotu a vyrábí pověstný tvrdý sýr nesoucí jméno Montasio.

Elba

Elba je italský ostrov v Tyrhénském moři, ležící asi 10 kilometrů od pobřežního města Piombino. Svojí rozlohou jde o největší ostrov Toskánských ostrovů a po Sicílii a Sardinii třetí největší italský ostrov. Délka pobřeží ostrova je přibližně 147 km, přičemž se charakter krajiny mění s každou zátočinou od skalnatých útesů přes zalesněné břehy až po písečné pláže v zátokách. Nejvyšším bodem ostrova je Monte Capanne s nadmořskou výškou 1019m.n.m., který rozhodně stojí za navštívení juž jen pro ten výhled na celý ostrov pod vámi.

Francie

Korsika

Korsika je ostrov ležící v západním Středozemním moři spadající pod správu Francie a je čtvrtým největším ostrovem ve Středomoří. Ostrov samotný má vše co lze nalést na pobřeží středomořských států – jen vtěsnané na jeden malý ostrov, kde proto lze najít úplně všechno včetně skalnatého pobřeží, jehličnatých lesů, divokých řek i hor převyšujících 2500m.n.m.. N své si zde přijdou vyznavači různých adrenalinových sportů, ať už jde o skalní lezení nad hlubokou vodou, skoky z útesů, kanyoning nebo sjíždění divoké vody na raftu.