Rozhovor s Revoltou (1/3): Jaký má život člověk, ke kterému vzhlížejí desetitisíce lidí?

duben 2015

Článek je poněkud rozsáhlejší a proto je rozdělen do tří částí:

Rozhovor s Revoltou (1/3) – Pracovní režim
Rozhovor s Revoltou (2/3) – Seberevolta
Rozhovor s Revoltou (3/3) – Hudba, rap, studio, akce


Vystihni vlastními slovy podstatu pro Revoltu a Seberevoltu. Co pro tebe tento projekt znamená a proč ho děláš?

Revolta znamená v jádru – touha hudbou změnit věci k lepšímu.
A Seberevolta znamená v jádru – činy pro změnu věci k lepšímu.

Tento projekt pro mě znamená velkou příležitost motivovat mládež, aby nebrali drogy, nepili přes míru alkohol, pracovali na sobě, měli své hodnotné sny a cíle, na kterých pracují a snaží se inspirovat i druhé kolem.

Dělám tento projekt proto, že mám rád a přeji si, aby se zlepšilo naše prostředí, v kterém žijeme, aby bylo více bezpečné, mírumilovnější, zdravější, vitálnější, svěžejší a přátelštější. Protože drogy, alkohol, lenost, agresivita a ignorování svého prostředí společnost táhnou dolů. A my ji chceme přece pozvednout, aby se nám žilo lépe 🙂

Jak vypadá běžný Revoltův den? Jaký máš denní režim, ať už pracovní nebo osobní?

Já ráno vstanu, dám si pár kliků a jdu se nasnídat. Když už je v kuchyni Jarda (manažer), tak jsem naštvaný, že vstal dříve než já a když tam není, tak jsem naštvaný, že ještě spí a fláká se 😀 Pokecáme u snídaně a plánujeme, co budeme dělat.

Kolem Seberevolty je hodně, hodně práce, která nejde vidět, ale je to naše dennodenní chléb = vymýšlení, koordinace a vytváření (komunikace s komunitami, lidmi, starání se o web, koordinace redakční části, řešení výstavby hřišť atd.- především zásluha Jardy). Mohla by to být vážně práce na plný úvazek, kdyby jsme si tím vydělávali, ale zatím je to naše dobrovolná činnost pro pomoc. Ale stále máme cíl z toho jednou udělat finančně soběstačnou organizaci, která bude zaměstnávat lidi.

Razíme cestu, že za dobrou práci, která společnosti pomáhá a přináší hodnotné produkty, by měl být člověk finančně ohodnocený, protože jinak to dopadá tak, že lidé dobrou práci, která společnosti pomáhá nedělají a ani nehledají, protože na ni nemají čas nebo ví, že je to neuživí. A uživit se je základní potřeba nás všech. Proto jsou pro mě vzorem lidé, kteří si vydělávají prací, která přináší společnosti prospěch.

Potom jdu řešit maily, facebook, zprávy, telefony. Následuje oběd, kde jdu buď na meníčko nebo si uvařím. Potom mám většinou nějaké schůzky a další vyřizování. Zajdu si navečer zacvičit, pak se najím a jdu do studia skládat hudbu. Potom se věnuji přítelkyni a jdeme spát 😉

Jaký je pracovní den manažera Revolty? Případně – máte to s Markem podobné?

Tak já vstávám v 09.00h a jdu samozřejmě vzbudit spícího Máru 😀 On skládá hudbu do pozdních ranních hodin, kdežto já chodím spávat max v 01.00h, takže je pochopitelné, že málokdy se stane, že by byl na nohou dříve než já, avšak on si to někdy myslí, protože můj ranní rituál vypadá následovně:

► Probouzím se
► Poslepu zapínám PC
► Vytahuji rolety, aby mě probralo slunko
► Provádím ranní hygienu (to tu nebudu rozepisovat) =D
► Sedám k PC a otevírám FB, WEB, mých 8 pracovních mailů, zapojuji handsfree a začínám volat a psát zároveň (domlouvat koncerty, řešit SR kempy, komunikovat s komunitami, redaktory, IT, grafiky, šicí dílnou, která se stará o zboží na www.revolta-eshop.cz, odepisovat na zprávy na fb, domlouvat schůzky, řešit výstavbu hřišť, filtrovat vhodné a nevhodné partnerské nabídky, domlouvat rozhovory, vymýšlet nové vylepšováky, řešit faktury a komunikovat s účetní, atd. atd.)
► poté se jdu nasnídat a tam se potkávám s Márou, který si myslí, že jsem právě vstal =D U snídaně probíhá už výše zmíněná plánovačka, říkáme si novinky z různých oblastí projektů a pak se opět vrháme do práce.
► Buď pokračuji v dopolední činnosti nebo se vydávám na schůzky či různé workshopy o facebooku, youtube a nebo pomáhám dalším interpretům s produkcí a režií videoklipů. ► Následuje oběd (zásadně chodím na meníčka, protože vaření mi bere tolik drahocenného času, který chci věnovat produkci). Poté stále pokračuji v zaběhnuté činnosti (pc, telefon, schůzky) a pak následuje můj milovaný oddech v podobě cvičení a večeře, kterou mi připravuje má drahá polovička, která se navrací z práce okolo 19.00h.
► Probereme, co kdo přes den dělal (je pravda, že já toho moc nenamluvím, protože nevím, kde mám začít a co mám říct dříve a tak mnohdy neříkám vůbec nic) =D Ještě pak chvilku pracuji, ale to už má přítelkyně není moc ráda a za mého neustálého uklidňování slovy „už to bude“ okolo 22.00h ukončuji veškerou práci a vrháme se na společné dívání se na film nebo seriál (Vikingové, Hra o trůny a The walking deads) 😉
► Nastává půlnoc a uleháme do polohy lžiček k vytouženému spánku =)

Jenom doplním, že během mé práce asi tisíckrát dojdu za Márou, abych mu sdělil novinky, zadal mu neodkladné a prioritní úkoly a nechal ho rozhodnout ve věcech, o kterých může rozhodovat jenom on a bez kterých se nemůžu pohnout dále. V pátek a sobotu pak vyrážíme na SR tréninky a koncerty, což je pro mě za poslední dobu jediná kulturní vložka, díky které se dostanu mezi lidi a nestává se ze mě sociopat =D

Pokračování článku:

Rozhovor s Revoltou (2/3) – Seberevolta

Rozhovor s Revoltou (3/3) – Hudba, rap, studio, akce

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *