Paklenica lezení 2014 – Fotoreport

Dnes je v módě neprokrastinovat, a tak i my jsme se po krátkém týdnu necestování vyhoupli z pohodlí vyhřátých gaučů a vypálili na jih do Chorvatska. Teď zažeňte své na Chorvatsko fixované asociace spojené s plážováním, opalováním, plachtěním a focením se u jediné městské palmy, protože my jsme prolévali pot, krev a občas i malé (zdraví prospívající) dávky alkoholu.

04-09-IMG_6864Starigrad, pobřežní městečko, kde jsme se na dobu zájezdu uhnízdili u příjemných česky mluvících domorodců, je doslova bránou do Velké Paklenice a tak i ideálním JUST LIFE basekempem.

Tato oblast nabízí krásné vápencové lezení na dobře zajištěných cestách různé obtížnosti i délky. Na své si zde přijdou jak začátečníci, tak zkušení lezci.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAPřes naivní lezeckou touhu vytáhnout v časovém horizontu 6ti dnů všech 300 dobře zajištěných cest o obtížnosti 3 – 8b+, dlouhých od 10m až po cesty dlouhé 350m ve stěně Anica Kuk, si naše znavená těla řekla o pohodovější den. A co bychom to byli za tyrany, kdybychom toto volání neuposlechli 🙂

 

Náplň krizového dne se tak skládala ze sjezdu vinnetuovské řeky Zrmanji na raftu, lehčího longboardového downhillu a lenošení na břehu řeky, kde kombinace hřejivého slunce a ledové vody způsobila, že i nejzdatnější kafaři podlehli odpolední siestě. Třešničkou na dortu dne však byla odvážná rybí grilovačka na naší taneční terase.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA    08-15-IMG_6979

Krizová situace občas způsobí nouzové zapojení již zatuhlých kreativních obvodů a tak v momentě, kdy vítr a občasný deštík nemotivoval k přesunu do lezecké oblasti, rozhodli jsme se po lehčím průzkumu zahájit alternativní program. Zhruba 20 minut cesty autem z našeho basekempu se mezi skalisky nachází veřejně přístupný (nebo možná již zapomenutý) lanový adventure park, který člověku nabídne nové úhly pohledu na Chorvatsko.

Konkrétně ptačí perspektivu, netopýří perspektivu a také pohled na svět člověka, který se konfrontuje s vlastním strachem, když přechází visutý most, kterému tak nějak chybí dno.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Aby se však tento den nejevil fádní a programově prázdný, vydali se naši úderníci ukrást Prometheův oheň na nejbližší horský vrchol za Diem a Hádem a symbolicky se tam rozloučili s Chorvatskem, zatímco slunko nádherně zasyčelo v moři.

 

Pojedete s námi na Paklenici 2015?

5jun - 13All DayPAKLENICA - LEZENÍ 2015poslední 2 místa

Celá fotogalerie