september, 2014

27sep - 5octAll DayPaklenica, lezení 2014

Event Details

Horolezecký zájezd do Chorvatska

Z této události je připraven fotoreport

JustLife vyráží na konci září do vyhlášené horolezecké oblasti v národním parku Velká Paklenica v Chorvatsku.

Tato oblast nabízí krásné vápencové lezení na dobře zajištěných cestách různé obtížnosti i délky, na své si zde přijdou jak začátečníci, tak zkušení lezci. V oblasti Paklenica je cca 300 dobře zajištěných cest obtížnosti 3 – 8b+, ve stěně Anica Kuk.

Díky svému umístění však tato lokalita nabízí mnohem větší možnosti vyžití než jen skalní lezení, proto s sebou vezeme vybavení na spoustu dalších aktivit, které přímo láká k vyzkoušení! Naše dodávka poskytne navíjecí vlek pro skimboardy a wakeboardy, zábavné a snadno zvládnutelné aktivity na mořské hladině, pro chvíle odpočinku a relaxu vezeme slackliny a indoboardy na kterých můžete trénovat svoji rovnováhu a užít si spoustu zábavy. Místní kopce jsou proslulé kvalitním povrchem silnic, proto povezeme taky 5 longboardů, které budou zájemcům k dispozici včetně ochraných pomůcek. Možností vyžití je tedy opravdu víc než dost, bude záležet jen na vás, jaké aktivitě dáte ten který den přednost.

Na konci září jsou ideální lezecké podmínky.

Ubytovaní budeme ve vlastních stanech v blízkém městečku Stari Grad, v Nacionalny Park camp. Kemp leží na poklidném místě přímo u moře, ale do skal je to cca 15 minut autem. stranou hlavních pláží i města, nabízí kvalitní sociální zařízení, Wi-fi připojení a vlastní krámek, kde můžeme nakupovat jídlo. Stravovat se bude každý z vlastních zásob, budou však probíhat společné večerní grilovačky.

Obtížnost

Tento zájezd není určen pro úplné začátečníky, jde o obtížnost 3 – 8b+, předpokládáme alespoň základní zkušenosti s lezením bezchybně zvládnutou techniku jištění a vlastní lezeckou obuv. V případě zájmu můžeme zajistit kompletní horolezecké vybavení.

CENA ZÁJEZDU JE 5990 KČ

Cena zahrnuje:

    • dopravu
    • kemp ve Starem Gradu
    • vstupy do národního parku Velká Paklenica
    • sportovní pojištění a večerní grilovačky
    • slackliny, indoboardy, wakeboardy, skimboardy, longboardy

Program:

Sobota 27.9.

Odjezd v odpoledních hodinách, možno nastoupit v Hradci Králové a Brně. Noční cesta do Chorvatska

Neděle 28.9.

Příjezd do Stareho Gradu v ranních hodinách,ubytování v kempu, stavba stanů. Prohlídka okolí, relax po cestě, koupání v moři. Odpoledne první návštěva lezeckých terénů ve Velké Paklenici, seznamování s oblastí, návštěva národního parku. Večer úvodní seznamovací grilovačka.

Pondělí 29.9. – Čtvrtek 2.10.

Program těchto dnů bude záviset na vás – my vám poskytneme ideální podmínky, vybavení a podporu pro různé vyžití, co si vyberete je už jen na vás. Každý den pojedeme lozit do Velké Paklenice, která nabízí rozmanité terény a množství cest, které prostě nelze za tak krátkou dobu vyčerpat. Díky tomu si zde najde svoji obtížnost úplný začátečník i zkušený horolezec. Samozřejmě sebou budeme mít i slackline na odreagování a protažení těla po náročném výstupu. Další možností je zůstat poblíž kempu a využít naše zkušené instruktory, kteří vás rádi naučí jezdit po vodní hladině na wakeboardu či skimboardu nebo řezat zatáčky pobřežních cest jako longboardový profík.

Věčerní hodiny využijeme ke koupání, grilování, posezení u ohně nebo průzkumu místních podniků.

Pátek 3.10.

V pátek vyrazíme všichni společně na výlet do historického centra Stareho Gradu a navštívíme i další turistické zajímavosti v okolí města. Odpoledne využijeme k odpočinku a aktivitám u moře. Večer bude závěrečná rozlučková grilovačka a párty u ohně.

Sobota 4.10.

Poslední den je celý určený k lezení. Proběhnou hobby závody v lezení na obtížnost a slackline o hodnotné ceny. Večer si zabalíme a vyrazíme zpět.

Neděle 5.10.

Dopoledne návrat do ČR.

Kontakt

V případě jakýchkoliv dotazů nebo nejasností nás neváhejte kontaktovat na email: my@justlife.cz

nebo na telefoních číslech
724905834   a   732964054

PŘIHLÁŠKY PŘIJÍMÁME POMOCÍ FORMULÁŘE VPRAVO NAHOŘE.

Následně se s vámi spojíme.

Time

September 27 (Saturday) - October 5 (Sunday)

Location

Paklenica

Paklenica, Chrovatsko

Více:
Brigáda: Lezecký kurz SOŠOOM – Malé Svatoňovice

v termínech: po 18.5. - so 23.5.2015 st 20.5. - po 26.5. 2015

Zavřít